Çalışma Alanlarımız

İzmir Ceza Avukatı

Ayboğa + Partners Hukuk Bürosu - İzmir

İzmir Ceza Avukatı
İzmir Ceza Avukatı

İzmir, Ankara ve İstanbul gibi metropollerde ceza avukatı görevini üstlenen Avukat Çağrı Ayboğa, Hacettepe Üniversitesi Ceza Hukuku alanında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.

Ceza Avukatları Kime Denir?

Ceza avukatı, ağır ceza ve asliye ceza davalarında sanık ve katılan avukatı olarak görev yapar. Ceza davaları oldukça çeşitlidir ve hakkınızda bir ceza davası varsa İzmir başta olmak üzere tüm illerde faaliyet gösteren tecrübeli ceza avukatı ekibimize danışabilirsiniz.

 

 

Ağır Ceza Davalarında Avukat Hangi Suçlara Bakar?

Ağır Ceza davalarında avukat;

 • Kasten Adam  Öldürme Suçu
 • Taksirle Ölüme Neden Olma Suçu
 • Neticesi Sebebiyle Ağırlaşmış Yaralama Suçu
 • Uyuşturucu Madde Ticareti ve İmal Suçu
 • Uyuşturucu Madde Kullanma ve Bulundurma Suçu
 • Cinsel İstismar Suçu
 • Cinsel Saldırı Suçu
 • Nitelikli Dolandırıcılık Suçu
 • İrtikap Suçu
 • Zimmet Suçu
 • Resmi Belgede Sahtecilik Suçu
 • Yağma (Gasp) Suçu
 • Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar
 • Terörle mücadele kapsamına giren suçlar (propaganda yapma, örgüt üyeliği vb.)

suçlarına bakmaktadır.

Ceza Davalarında Nitelikli Hizmet

İzmir’de ceza davaları alanında faaliyet gösteren bir avukat olarak, profesyonel ekibimizle birlikte sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimleri kullanarak kişilerin hak kaybına uğramasını önlemeyi ve müvekkillerimize sunduğumuz hizmetin kalitesine ve niteliğine büyük önem veriyoruz.

İzmir Ceza Avukatı Desteği Yanınızda

İzmir’de ceza avukatı olarak, yaşadığınız hukuki sorunlara mantıklı ve yenilikçi çözümler sunarak; ‘bilgi sahibi olmak’ ile ‘bilginin pratiğe dökülmesi’ arasındaki önemli ayrımı dikkate alarak hukuki problemlerinizi çözüme kavuşturuyoruz.

Profesyonel Yaklaşımla Ceza Davaları

İzmir Ceza avukatları olarak, sır saklama yükümlülüğünün yalnızca yasal bir gereklilik olmadığını, aynı zamanda erdemli ve yetkin bir birey olmanın getirdiği etik sorumluluğun bir parçası olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, alanında uzman ve bu sorumluluğu taşıyan bir ekip ile çalışıyor, siz değerli müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Tecrübeli Ceza Avukatı Hizmeti

Müvekkillerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak bizim için önceliklidir. Bu doğrultuda, adaletli bir yaklaşımı temel alarak yenilikçi yöntemler ve çözüm odaklı stratejiler geliştiriyoruz. Her bir müvekkilimizin benzersiz ihtiyaçlarını dikkate alarak, kişiye özel hizmetler sunmayı amaçlayıp, hukuki süreçlerde optimum sonuçlar elde etmek için titizlikle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu sayede, müvekkillerimizin haklarını en etkili şekilde koruyarak, onların güvenini kazanmayı ve memnuniyetlerini en yüksek seviyede tutmayı hedefliyoruz.

İzmir Ceza Davalarına Bakan Avukat

İzmir ceza davalarında, Avukat Çağrı Ayboğa önderliğindeki tecrübeli ve alanında uzman kadromuz ile müvekkillerimizle sadece geçici değil, uzun vadeli ve güven üzerine kurulu iş ilişkileri geliştirmeyi temel bir ilke olarak benimsemiş bulunuyoruz. Bu yaklaşımımızla, her bir müvekkilimizin karşılaştığı hukuki sorunları derinlemesine anlamaya ve en etkili çözüm yollarını sunmaya odaklanıyoruz.

En İyi Ceza Avukatı İzmir İletişim

Hizmetlerimizde çözüme odaklanarak, ceza hukuku alanında deneyimli, yetenekli ve enerjik bir ekip olarak, İzmir’deki avukatlar olarak, amacımız her zaman müvekkillerimize en hızlı ve en etkili çözümleri sunarak onların memnuniyetini sağlamaktır. Bu yaklaşımla, müvekkillerimize sunduğumuz hukuki hizmetlerde, önceliğimiz, karşılaştıkları sorunlara pratik ve etkin çözümler bulmaktır. Ekibimiz, ceza hukuku konusundaki geniş bilgisi ve pratik tecrübesiyle, her bir vakaya özgü stratejiler geliştirerek, müvekkillerimizin haklarını en iyi şekilde koruyup, onların yüksek memnuniyetini hedeflemektedir.

Ceza davalarında uzmanlaşmış büromuz avukatlarından, İzmir Ceza Avukatı Av.Çağrı AYBOĞA ile iletişime geçiniz.

İzmir’de Ceza Avukatı

İzmir ceza avukatları, öncelikle İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren ve İzmir Barosu’na kayıtlı olan avukatlardır. Bununla birlikte, İzmir’de ceza davalarıyla ilgilenen bu avukatlar, Türkiye’nin her ilindeki ceza davalarını da üstlenebilmektedirler.

En İyi İzmir Ceza Avukatı

İzmir’de en iyi ceza avukatlarını seçerken müvekkillerin dikkatli bir seçim yapması gerekmektedir. İzmir’de ceza davalarına bakan Avukat Çağrı Ayboğa gibi avukatların ve hukuk bürolarının üstlendiği davalar, söz konusu avukatların tecrübeleri ve onların azmine doğrudan bağlıdır. Bu yüzden, İzmir’de en iyi ceza avukatı arayışınızda, avukatların tecrübe düzeyleri ve gösterdikleri azim gibi kriterleri önceliklendirmeniz önemlidir. Avukat Çağrı Ayboğa, bu alandaki uzmanlığı ve kararlılığı ile tanınan bir isim olarak, sizin için doğru tercih olabilir.

En İyi Ağır Ceza Avukatı İzmir

Ceza hukuku alanında uzmanlık çok önemlidir ve hiçbir avukat, kendine “İzmir’in en iyi ağır ceza avukatı” gibi bir unvanı atfetmemelidir. İzmir’de ceza davalarıyla ilgilenen avukatların çoğu, bu alanda özel bir uzmanlık geliştirmiştir. Avukat Çağrı Ayboğa da dahil olmak üzere, bizimle iletişime geçerek ekibimizi daha yakından tanıma şansı bulabilirsiniz. Hukuk büromuz, ceza hukuku başta olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlaşmış, en yetenekli hukukçular ve avukatlarla çalışmaktadır.

Ceza Avukatlığı Avukatlık Branşı mı dır?

Elbette, avukatlar branşlaşmanın önemini vurgulamaktadır. İzmir’de ceza davaları üzerine yoğunlaşan avukatlar, başka hukuk dallarındaki davalara da ilgi gösterebilirler; ancak, ceza hukuku alanında uzmanlık edinmek daha büyük bir önem taşımaktadır.

İzmir Ceza Avukatı Ücreti

Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesi, avukatların vekalet ücretlerinin alt limitini çizer; bu nedenle ücretler bu tarifenin altına düşürülemez. Avukatlar, vekalet ücretlerini tamamen serbestçe belirleyemezler. Her yıl Resmi Gazete’de ilan edilen Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, vekalet ücretlerinin minimum ne olması gerektiğini belirleyen bir standarttır.

Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mu?

İzmir’deki ceza davaları ile ilgilenen avukatlar olarak, ceza davalarında bir avukatın tutulmasını öneriyoruz. Ceza hukuku sistemimizde, genel olarak avukatlıkla temsil edilme zorunluluğu bulunmamakla birlikte, ağır ceza mahkemelerinde yargılanan sanıkların avukat tarafından savunulması mevzuatımız gereğince zorunludur.

Avukata soru sormak ücretli midir?

Avukata soru sormak için bir ücret talep edilmez; ancak, hukuki danışmanlık hizmeti alındığında, Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından her yıl belirlenen yasal ücret tarifesine uygun olarak bir ücret ödenmesi zorunludur.

İzmir’in en iyi ceza avukatları danışmanlık ücreti almaktadır.

Hukuki danışmanlık alınmayıp dava açmaya ihtiyaç duyulan hallerde de hukuki danışmanlık ücreti ödenir mi?

Eğer doğrudan dava açılması gereken bir durum söz konusu ise, hukuki danışmanlık ücreti ödenmesine gerek yoktur. İzmir’deki en iyi ceza avukatlarının, bu gibi durumları dikkate alarak hareket etmeleri önemlidir.

Ceza davasının masrafı ne kadar?

Dava masrafları, her bir davanın özelliklerine göre farklılık gösterir. Davanın türü, sonuçlanma süresi ve gerçekleştirilmesi gereken işlemler gibi faktörler, masrafların belirlenmesinde etkili olur. İzmir’deki avukatlar, masraflar konusunda hassas bir yaklaşım sergileyerek, müvekkillerinin en doğru şekilde bilgilendirilmesini sağlamaktadırlar.

İzmir’de ceza davalarına bakan avukatlar

Avukatlık ücreti ilgili dava bittikten sonra karşı taraftan alınabilir mi?

Yasal çerçevede, bir davanın sonunda avukatlık ücretinin karşı taraftan tahsil edilmesi mümkündür. Ayrıca, mahkeme, vekalet ücreti olarak adlandırılan avukatlık masraflarının karşı taraf tarafından ödenmesine karar verebilir.

Dava açıldıktan sonra karşı tarafla anlaşmak mümkün müdür?

Bir dava açıldıktan sonra, özellikle ceza davaları söz konusu olduğunda, karşı taraf ile uzlaşıp davadan çekilme her zaman mümkün olmayabilir. Kamu davası açıldıktan sonra, şikayetin geri çekilmesi durumunda bile, yargılama süreci devam eder.

İzmir ceza davalarına bakan avukat

Kişilerin avukata verdiği bilgiler gizli kalır mı?

Avukat ve müvekkil arasındaki gizlilik ilkesi gereğince, müvekkilin avukata aktardığı tüm bilgiler, sır saklama yükümlülüğü ve etik kurallar doğrultusunda tam bir gizlilikle korunur ve hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Ceza Avukatına Vekaletname nasıl çıkartılır?

Bir dava açmak veya hukuki işlem yürütmek için avukatlık desteği almak isteyen kişiler, bu işlemleri avukatın kendi adlarına yapabilmesi için vekaletname vermeli. Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşları vekaletnamelerini noterler aracılığıyla düzenleyebilirler, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ise vekaletnamelerini noterlerin yanı sıra konsolosluklar üzerinden de alabilirler. Vekaletname düzenlenirken kişinin yanında pasaportu veya nüfus cüzdanı gerekiyor. Dava türüne göre vekaletnamenin içeriği değişebilir. Örneğin, tanıma/tenfiz ve boşanma davaları için özel olarak resimli boşanma vekaletnamesi, diğer davalar içinse genel dava vekaletnamesi gerekebilir. Vekaletname hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dava açarken ceza avukatı ne kadar ücret ister?

Dava açılırken gerekli olan masraflar, davanın türüne, avukat ile yapılacak anlaşmanın varlığına ve anlaşmanın şartlarına göre farklılık gösterebilir. Adalet Bakanlığı, dava masraflarını her yıl belirler ve davalara göre değişen harçlar uygulanır; bazı durumlarda dava değerine bağlı nisbi harçlar ödenirken, bazı davalarda ise dava değerinden bağımsız sabit harçlar ödenmektedir. Avukatlık ücretleri de, Türkiye Barolar Birliği tarafından her yıl belirlenen asgari ücret tarifesine göre düzenlenir ve avukatlar bu tarifenin altında bir ücret belirleyerek müvekkilleri ile anlaşamazlar.

Açılmış olan ceza davası ne kadar sürer?

Ülkemizdeki yüksek derdest dava sayısı, adliye personeli arasında hakim, savcı gibi rolleri üstlenenlerin yetersizliği ve adalet sistemimizdeki eksiklikler nedeniyle, açılan davaların hızlı bir şekilde sonuçlandırılması zorlaşmaktadır. Bu nedenle, ilgili yasalar ile usul ve esas kurallarına tamamen hakim, deneyimli bir avukatla çalışmak, bu süreci önemli ölçüde kısaltabilir. Özellikle tanıma tenfiz davaları, internet üzerinden haber kaldırma davaları, anlaşmalı boşanma davaları ve iş hukuku davaları gibi teknik detaylar barındıran ve özel uzmanlık gerektiren davalarda, işinin ehli ve tecrübeli bir avukatla çalışmak, davanın kısa sürede sonuçlanmasına olanak tanır.

 Ceza Avukatına Soru Sorabilir Miyim?

Tecrübeli bir avukat ve hukuk bürosu ile çalışmanın, hukuki sorunların çözümünde büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulamak isteriz. Hukuki uyuşmazlıklarınız ve bu konulardaki sorularınız için bize ulaşabilir, avukatlarımızın deneyiminden faydalanarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Boşanma, ceza ve iş hukuku gibi alanlarda uzmanlaşmış avukatlarımız, günün her saati sorularınızı yanıtlamaya hazırdır. Avukatlarımıza yöneltilen sorular, 24 saat içinde e-posta yoluyla cevaplanmakta, ancak bu cevaplar hukuki bir tavsiye olarak kabul edilmemektedir. Soru sormak, soran kişi ile avukat arasında bir müvekkil-avukat ilişkisi oluşturmaz. Hukuki danışmanlık hizmeti almak istemeyenler, makalelerimizin altında bulunan yorum alanından da sorularını yöneltebilirler. Online avukat hizmetlerimiz sayesinde, avukat arama ihtiyacınızı daha kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Avukat tutmak zorunlu mudur?

Türkiye hukuk sistemi, bazı özel durumlar dışında, avukat tutma zorunluluğu getirmemektedir. Bu sayede, bireyler kendi davalarını açabilir ve süreci bizzat yönetebilirler. Ülkemizde, gerekli niteliklere sahip her avukat, her türlü dava sürecinde vekillik yaparak müvekkillerini temsil etme yetkisine sahiptir ve bunun önünde herhangi bir hukuki engel bulunmamaktadır. Ancak, konusunda tecrübeli ve uzman bir avukatla çalışmanın, sürecin sizin lehinize sonuçlanması açısından faydalı olabileceği unutulmamalıdır.

Ceza avukatı Av. Çağrı AYBOĞA  ile görüşebilirsiniz.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

 • Ceza avukatlarının baktıkları davaları
 • Yağma suçları
 • Kasten adam öldürme suçları
 • Adam yaralama suçları
 • Hile yapma ve hileli iflas suçları
 • Zimmet suçları
 • Tehdit, hakaret ve şantaj yapma suçları
 • Rüşvetten dolayı olan suçlar
 • Belgede sahtecilik suçları
 • Taksirli adam öldürme suçu
 • Dolandırıcılık suçu
 • Ağır yaralama suçu
 • İrtikap suçları
 • Yasama organına karşı suç
 • Yabancı devlet aleyhine asker toplamak suçu
 • Düşman devlete maddi ve mali yardım yapma suçu
 • Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı suçu
 • Siyasal veya askeri casusluk suçu ve daha da çeşitli suçlardır.

İzmir Ceza Davaları ve İnfaz Hukuku

Ceza davalarında kritik unsurlardan biri infaz hukukudur. Kesinleşen hapis cezalarının uygulanmasına dair süreçler, infaz hukuku kapsamında ele alınır. Ceza hukuku içinde bu evreler, soruşturma, kovuşturma ve infaz hukuku süreci olarak ayrıntılı bir şekilde incelenir. Hükümlü, işlediği suça bağlı olarak belirli şartları sağladığında, denetimli serbestlik ya da koşullu salıverilme gibi seçeneklerle cezaevinden tahliye olabilmektedir. İzmir ve Bornova’daki başarılı ceza avukatları, müvekkillerine, bu özel infaz seçeneklerinden en uygun olanlarını belirleyerek sunmayı hedefler.

Ayboğa Hukuk Bürosu ve Ceza avukatı Av. Çağrı AYBOĞA; savunma hakkını ve hak arama özgürlüğünü temin ederek ceza yargılaması sürecine katılan taraflara hukuki yardım sunmaktadır.

İzmir Ceza Avukatı Ücretleri 2024

CEZA MAHKEMELERİNDE  GÖRÜLEN DAVALAR

Ağır Ceza Mahkemesi

a) Sanık Müdafiliği 151.428,00 TL

b) Müdahil Vekilliği 95.830,00 TL

Asliye Ceza Mahkemesi

a) Sanık Müdafiliği 95.830,00 TL

b) Müdahil Vekilliği 61.578,00 TL

Sulh Ceza Hakimliği – İnfaz Hakimliği 35.340,00 TL

Askerlik kanunları uyarınca disiplin kurullarında takip edilen davalar için 25.326,00 TL

 

 

Çağrı Ayboğa

Avukat Çağrı Ayboğa, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Ayboğa + Partners Avukatlık Bürosu’nun kurucu avukatlarındandır. Ankara Barosu’na kayıtlı olarak dinamik ve tecrübeli ekibiyle avukatlık mesleğini icra etmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ara